Milí krajané, přátelé,

srdečně Vás všechny opět zdravím z našeho kalifornského Velehradu. Měsíc červen je velmi bohatý na církevní oslavy a svátky. Již na začátku června (7.6.) si připomínáme a slavíme jedno z největších Božích tajemství – “Slavnost Nejsvětější Trojice”. Jen pár dní později (11.6.) budeme slavit “Slavnost Těla a Krve Páně”, jak se lidově říkalo a říká “Boží Tělo”. V pátek 19.6. je “Slavnost Nejsvětějšího Srdce Ježíšova” (více v červnovém věstníku na straně 1-2). Ze všech svatých, kteří nás budou měsícem červnem provázet, bych rád připomenul svátek sv. Petra a Pavla (29.6.) a sv. Antonína z Padovy (13.6.), který patří mezi nejznámější svaté. (více v červnovém věstníku na straně str.9). Kromě všech těchto církevních svátků v červnu také slavíme svátek tatínků – “Den otců”. (více v červnovém věstníku na straně 4-5). Při této příležitosti bych Vás rád všechny pozval sem k nám, na Velehrad na mši svatou a na tradiční piknik. (21.6.).

Pevně věřím, že kostely budou již brzy otevřeny a že tedy budeme moci slavit mše svaté v červnu podle plánu ve všech městech (rozpis bohoslužeb str.9). Prosím, sledujte aktuální informace na našich webových stránkách (www.czechchurch.org.) a nebo se informujte u mě nebo koordinátorů jednotlivých misií.

Velmi Vás také prosím, abyste věnovali pozornost malé anketě v červnovém věstníku na straně 8-9. Jedná se o informaci o Vaši účasti na pikniku z důvodu zajištění jídla (omlouvám se, ale letos nebudou tradiční stejky ale vepřo, knedlo, zelo ☺.) Druhá část ankety se týká zasílání tohoto našeho Věstníku. Prosím, dejte nám vědět, zda si i nadále přejete posílat Věstník poštou a nebo zda Vám ho můžeme posílat elektronicky – internetem. Velmi Vám předem děkuji za Vaši spolupráci.

Přeji všem krásný červen a brzký návrat do “normálu”. … Velmi se těším, da-li P.Bůh, na osobní setkání s Vámi v jednotlivých městech a nebo zde u nás na Velehradě. Všem tatínkům přeji a vyprošuji všechny potřebné Boží dary k naplňování jejich jedinečného nelehkého poslaní. Vše nejlepší!

Pán Bůh nás všechny ochraňuj, posiluj a žehnej nám!

Váš P.Libor M